03 лютого 17:04
Інформація про результати засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, яке відбулося 03 лютого 2023 року докладніше
03 лютого 14:32
Активи країни-агресора мають працювати на Україну докладніше
31 січня 13:40
Геноциду не місце у сучасному світі! докладніше
27 січня 15:59
Потужне озброєння Україні — найкоротший шлях до Перемоги! докладніше
25 січня 16:01
Підтримка для України сьогодні – забезпечення миру завтра Саміт Україна - СЄ у Києві докладніше
24 січня 20:05
Інформація про результати засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, яке відбулося 24 січня 2023 року докладніше
23 січня 18:26
Санкції проти росії формують дієву тактику «тисячі порізів» докладніше
20 січня 13:41
Від слів до дієвості докладніше
05 грудня 2022, 16:27

В очікуванні прийняття ООН резолюції щодо створення міжнародного трибуналу

 

Десятий місяць Україна протистоїть російським загарбникам.

Розв’язана росією війна під керівництвом диктатора путіна забирає найдорожче – життя українців. Убивства, зґвалтування, катування, примусова депортація, мародерство, руйнування житла, енергетики та цивільної інфраструктури – далеко не всі воєнні злочини, що вчиняють російські військові на території України.

За усі ці злочини, а також за порушення міжнародного права в Україні росія та її очільник, всі російські вбивці та кати мають бути притягнуті до відповідальності.

На сьогодні, країна-агресор впевнена у своїй безкарності. Зокрема, в Раді Безпеки ООН, росія уникає відповідальності, прикриваючись брехнею і правом вето.

Міжнародний кримінальний суд уже розпочав розслідування воєнних злочинів рф в Україні. Однак, МКС може судити лише тих, хто обвинувачується в окремих воєнних злочинах, але не може розглядати справи стосовно керівництва кремля за злочин агресії.

Наразі, питання щодо створення Спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії росії активно обговорюється на міжнародному рівні.

У своєму нещодавньому виступі, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила: «Продовжуючи підтримувати Міжнародний кримінальний суд, ми пропонуємо створити спеціалізований суд за підтримки ООН для розслідування та судового переслідування злочину агресії росії».

В Організації Об'єднаних Націй вже існує проєкт резолюції про створення Спеціального трибуналу для притягнення російського керівництва до відповідальності за злочини агресії в Україні.

Під час інтерв'ю CBS News Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що російського лідера володимира путіна необхідно переслідувати за воєнні злочини, скоєні в Україні. Зокрема, наголосив, що російські ракетні удари по цивільній інфраструктурі України є воєнним злочином.

Закликаю підтримати створення легітимної міжнародної інституції, для притягнення винних у агресії проти України до відповідальності та встановлення миру й справедливості у світі.

 

Заступник Голови Комітету                                                    О. МОШЕНЕЦЬ