08 червня 18:27
Інформація про результати засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, яке відбулося 8 червня 2023 року докладніше
05 червня 15:40
Всесвітній день навколишнього середовища докладніше
31 травня 15:44
Євроатлантична інтеграція України — гарантія міжнародної безпеки докладніше
29 травня 17:44
Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй докладніше
26 травня 12:18
Інформація про результати засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, яке відбулося 25 травня 2023 року докладніше
25 травня 10:02
Потужна підтримка України нашими партнерами – це крок до перемоги! докладніше
23 травня 19:14
Інформація про участь народних депутатів України – членів Комітету з питань антикорупційної політики у засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України, яке відбулося 23 травня 2023 року докладніше
22 травня 15:28
Черговий блекаут Запорізької АЕС ставить під ризик ядерну та радіаційну безпеку докладніше
27 березня 2023, 17:28

Нова заява російського диктатора щодо ядерної зброї – загроза європейській безпеці

 

Триває 397-й день від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Всі ці дні, наші захисники героїчно протистоять російському агресору: б’ються з ворогом на фронті в найгарячіших точках, захищають і звільняють кожну частинку української землі. Крок за кроком Україна робить все можливе, щоб російські загарбники програли у цій війні.

Проте, росія продовжує демонструвати безрозсудність у своїй загарбницькій війні.

Вторгнення російських загарбників в Україну загострило побоювання українських та світових політиків щодо ймовірності використання рф ядерної зброї. Така вірогідність малоймовірна, однак необхідно бути обачливим і не забувати - що маємо справу з непередбачуваним противником, агресивні дії якого виходять за межі здорового глузду.

Раніше російський диктатор зі своїми поплічниками вдавалися до ядерних погроз, свідомо поширюючи неправдиву інформацію про постачання Україні снарядів із збідненим ураном.

Цього разу, президента рф заявив, що має намір розмістити на території білорусі тактичне ядерне озброєння. Зробивши таку заяву, кремлівський очільник  намагається залякати не лише Україну, а й ті країни, що її підтримують.

Не полишаючи підтримувати Україну в усіх її потребах, викликаних війною, міжнародна спільнота вже відреагували на заяву кремлівського диктатора.

Європейський Союз засудив дії росії щодо розміщення тактичної ядерної зброї на території білорусі та висловив готовність запровадити нові санкції проти держави-агресора.

«Розміщення в білорусі російської ядерної зброї означало б безвідповідальну ескалацію і загрозу європейській безпеці. білорусь ще може це зупинити, це її вибір», - заявив високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель. При цьому додав, що ЄС готовий відповісти подальшими санкціями.

У НАТО також розкритикували рішення президента країни-агресорки, а його риторику в Північноатлантичному Альянсі назвали «небезпечною й безвідповідальною».

Міжнародна кампанія із заборони ядерної зброї (ICAN) засудила заяву президента росії. За інформацією The Guardian, виконувач обов'язків керівника ICAN Даніель Хогста заявив, що поки в путіна є ядерна зброя, Європа не може бути в безпеці.

За час війни з Україною, рф послідовно порушувала свої зобов'язання щодо контролю над озброєннями, нещодавно призупинивши свою участь у новому договорі про стратегічні наступальні озброєння (СНО).

При цьому, російський диктатор знову і знову фіксує свою участь у скоєнні злочину, порушуючи договір про нерозповсюдження ядерної зброї.

Звертаюся до білоруської спільності - не допустіть реалізацію володимиром путіним своїх злочинних намірів щодо розміщення на території білорусі ядерної зброї, всупереч її зобов’язанням за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї; не перетворіть свою державу на заручника кремля.

Закликаю усіх міжнародних партнерів, країн-союзників докласти максимум зусиль щодо недопущення застосування ядерної зброї очільником кремля задля безпеки України та Європи.

 

Перший заступник Голови Комітету                                                  Я. ЮРЧИШИН