08 червня 18:27
Інформація про результати засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, яке відбулося 8 червня 2023 року докладніше
05 червня 15:40
Всесвітній день навколишнього середовища докладніше
31 травня 15:44
Євроатлантична інтеграція України — гарантія міжнародної безпеки докладніше
29 травня 17:44
Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй докладніше
26 травня 12:18
Інформація про результати засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, яке відбулося 25 травня 2023 року докладніше
25 травня 10:02
Потужна підтримка України нашими партнерами – це крок до перемоги! докладніше
23 травня 19:14
Інформація про участь народних депутатів України – членів Комітету з питань антикорупційної політики у засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України, яке відбулося 23 травня 2023 року докладніше
22 травня 15:28
Черговий блекаут Запорізької АЕС ставить під ризик ядерну та радіаційну безпеку докладніше
24 березня 2023, 15:57

Розширення санкцій проти рф – це посилення безпеки на Європейському континенті

 

394-ту добу триває російське широкомасштабне вторгнення в Україну. Увесь цей час Збройні Сили України захищають на полі бою право на життя і свободу українців, а політики й дипломати докладають усіх зусиль задля залучення широкого кола міжнародних партнерів до захисту та відновлення України та створення спецтрибуналу щодо злочину агресії рф.

Наш шлях до Перемоги лежить через національну єдність і рішучу відсіч ворогу. Очевидно, що за 13 місяців війни росія не перестала бути країною-терористкою, обстрілюючи, як прифронтові, так й віддалені від лінії фронту населені пункти України.

За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, з початку війни від рук російських окупантів постраждало 22 209 цивільних, з них 8 317 – загинуло, а майже 14 тисяч осіб поранено. Ці дані не остаточні, оскільки робота із встановлення потерпілих триває постійно.

Так само постійно має тривати й ефективна міжнародна підтримка України: здобути Перемогу у війні вже цьогоріч ми можемо лише за умови відсутності затримок у двосторонній співпраці з союзниками.

Про це вчора, 23 березня 2023 року, у своєму зверненні до учасників засідання Європейської ради наголосив Президент України Володимир Зеленський. Один із п’яти наведених ним прикладів затягування стосується і одинадцятого санкційного пакету Євросоюзу: «… санкції треба розширювати. Жодного навіть натяку на затягування санкційних рішень бути не може. Тим паче не може бути й розмивання санкцій, і особливо під маніпулятивним прикриттям продовольчою безпекою. Сильні санкції – це безпека, ослаблення санкцій – це запрошення до нових криз, зокрема й продовольчої», – зазначив Володимир Зеленський.

Україна вдячна Євросоюзу за всебічну підтримку та, зокрема, за останній пакет санкцій до річниці повномасштабної війни. Водночас, процес міжнародної ізоляції росії має бути послідовним.

Закриття «лазівок» у вже запроваджених санкціях має відбуватися паралельно із впровадженням нових потужних санкцій. Зокрема, Україна очікує, що перелік чинних санкцій невдовзі поповниться обмеженнями діяльності корпорації «росатом», причетної до окупації Запорізької атомної електростанції, а також стосуватиметься продажу діамантів та морської логістики.

Закликаю країни Європейського Союзу включити до одинадцятого санкційного пакету позиції, на яких наполягає Україна, та пришвидшити процес його погодження й ухвалення.

 

 

Заступник Голови Комітету                                                             О. МОШЕНЕЦЬ