27 вересня 17:04
Оборонна підтримка України нашими партнерами — що вчора було фантастикою, сьогодні стало реальністю докладніше
21 вересня 10:52
Миру в Україні бути! докладніше
20 вересня 15:27
Верховна Рада України підтримала пропозицію Президента України щодо відкриття електронного реєстру декларантів докладніше
18 вересня 15:32
Інформація про результати засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, яке відбулося 18 вересня 2023 року докладніше
13 вересня 09:20
Cаміт G20 та його рішення докладніше
13 вересня 09:18
Анастасія Радіна: понад усе – інтереси українського суспільства, що воює! докладніше
06 вересня 10:11
Верховна Рада України ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект щодо відновлення декларування докладніше
23 серпня 15:55
Інформація про результати засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, яке відбулося 23 серпня 2023 року докладніше
20 березня 2023, 15:09

Ордер на арешт путіна – важливий крок для початку реального міжнародного правосуддя над державою-агресоркою

 

390-й день незламна Україна бореться за Незалежність, захищаючи свою землю від російської агресії.

Війна в Україні – найбільший збройний конфлікт в Європі після Другої світової війни. Понад рік російська армія руйнує українські міста і села, вбиває людей, викрадає дітей, мародерить, знищує екологію.

17 березня президент Міжнародного кримінального суду (МКС) Пйотр Гофманський оприлюднив заяву про рішення Палати досудового провадження схвалити ордер на арешт двох громадян рф: чинного президента володимира путіна та уповноваженої президента рф з прав дитини марії львової-бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації українських дітей та незаконному переміщенні їх з окупованих територій України на територію рф.

Це історичне рішення і важливий крок для початку реального міжнародного правосуддя над державою-агресоркою.

З весни 2022 року росія почала масову депортацію українських дітей з окупованих територій. Викрадених маленьких українців та українок переміщували на росію та окупований Крим.

Частина вивезених з України дітей – ті, в кого росіяни вбили одного або обох батьків. Переважна частина – це ті, кого відібрали у батьків або родичів під час так званої «фільтрації», або ті, кого забирали нібито «на оздоровлення» і не повертали.

Наразі, Україна вже ідентифікувала понад 16 тисяч вкрадених рф дітей. Про шість  тисяч епізодів, верифікованих міжнародними партнерами України, йдеться у рішеннях ООН, Ради Європи, документах уряду США. Сама рф у пропагандистських роликах минулої осені повідомляла про те, що вивезла з України 150 тисяч дітей та планувала їх усиновлення…

російська агресія проти України є кричущим порушенням міжнародного права, і рф має відповісти за це. путін і його поплічники повинні постати перед Міжнародним трибуналом за вчинені звірства, порушення законів та звичаїв війни, а також злочини проти людяності, геноцид та екоцид.

Вдячна Головному прокурору Міжнародного кримінального суду Каріму Хану та Міжнародному кримінальному суду, міжнародним партнерам, а також усім небайдужим за принциповість і готовність притягнути винних до відповідальності.

Сьогодні на конференції у Лондоні, організованій спільно урядами Великої Британії та Нідерландів, розглядатиметься питання виділення коштів для фінансування роботи МКС з розслідування воєнних злочинів в Україні.

Звертаюся до країн-учасниць конференції: потрібно вжити усіх необхідних заходів для забезпечення повноцінного фінансування роботи МКС з метою найшвидшого встановлення справедливості та захисту міжнародного права.

Сподіваюсь, що на лаві підсудних у Гаазі незабаром опиниться очільник кремля путін з усіма своїми поплічниками.

 

Заступник Голови Комітету                                                         О. МОШЕНЕЦЬ