27 березня 17:28
Нова заява російського диктатора щодо ядерної зброї – загроза європейській безпеці докладніше
24 березня 15:57
Розширення санкцій проти рф – це посилення безпеки на Європейському континенті докладніше
22 березня 16:17
Покарання росії за воєнні злочини в Україні – це запорука колективної безпеки! докладніше
20 березня 15:09
Ордер на арешт путіна – важливий крок для початку реального міжнародного правосуддя над державою-агресоркою докладніше
16 березня 16:17
Інформація про результати засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, яке відбулося 16 березня 2023 року докладніше
16 березня 09:20
Боротьба України за свободу перейшла у вирішальний момент! «Рамштайн»: десята зустріч країн-партнерів докладніше
13 березня 18:52
Повернення незаконно депортованих українських дітей має бути міжнародним пріоритетом докладніше
10 березня 15:10
146-та Асамблея Міжпарламентського Союзу докладніше
10 березня 2023, 15:10

146-та Асамблея Міжпарламентського Союзу

 

За останні 15 років показник політичного терору піднявся до найвищого рівня, такого висновку дійшов Інститут економіки та миру у щорічному Глобальному індексі миру 2022: Вимірювання миру в складному світі.

На жаль, через загарбницьку політику сусідньої країни, Україна, як і низка інших держав у світі, зіткнулася з цим явищем ще у 2014 році, а на сьогодні інтенсивність агресії росії набула масштабів війни. Війни, яка є не просто агресією однієї країни проти іншої, це – агресія проти демократичних цінностей і основоположних принципів всієї міжнародної системи безпеки.

Тож питання миру для України і всіх хто її представляє на міжнародній арені, як ніколи актуальне. Нам є що сказати світові задля відновлення справедливості та забезпечення миру.

З 11 по 15 березня 2023 року мої колеги-парламентарі братимуть участь у засіданні 146-ї Асамблеї Міжпарламентського Союзу (Манама, Бахрейн) з обговорення питань: «Сприяння мирному співіснуванню та інклюзивним суспільствам: боротьба з нетерпимістю».

Зокрема, програмою візиту передбачено ряд двосторонніх зустрічей делегації Верховної Ради України з представниками парламентів світу і, зокрема, Глобального Півдня. Також, заплановано виступ Першого заступника Голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка на General Debate у неділю 12 березня 2023 року.

Враховуючи, що значна частина держав Глобального Півдня продовжують займати нейтральну позицію щодо російської агресії, це хороша нагода донести правду про розв’язану росією війну.

Слід нагадати, що на минулому 145-му засіданні Асамблеї Міжпарламентського Союзу наша делегація провела Резолюцію, яка засуджує війну в Україні та виступає проти спроб анексій територій України.

 

Перший заступник Голови Комітету                                                 Я. ЮРЧИШИН