03 лютого 17:04
Інформація про результати засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, яке відбулося 03 лютого 2023 року докладніше
03 лютого 14:32
Активи країни-агресора мають працювати на Україну докладніше
31 січня 13:40
Геноциду не місце у сучасному світі! докладніше
27 січня 15:59
Потужне озброєння Україні — найкоротший шлях до Перемоги! докладніше
25 січня 16:01
Підтримка для України сьогодні – забезпечення миру завтра Саміт Україна - СЄ у Києві докладніше
24 січня 20:05
Інформація про результати засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, яке відбулося 24 січня 2023 року докладніше
23 січня 18:26
Санкції проти росії формують дієву тактику «тисячі порізів» докладніше
20 січня 13:41
Від слів до дієвості докладніше
13 січня 2023, 14:53

Спеціальний трибунал має стати прикладом дієвості міжнародного права

 

324-й день Незламна Україна бореться за Незалежність, захищаючи свою землю від російської агресії.

російські окупанти з першого дня повномасштабного вторгнення на територію України мародерять, масово вбивають мирних громадян та руйнують цивільну інфраструктуру.

Масштабні воєнні злочини росіян в Україні сколихнули увесь цивілізований світ.

путін і його поплічники мають постати перед міжнародним трибуналом за вчинені звірства, порушення законів та звичаїв війни, а також злочини проти людяності, геноцид та екоцид.

Необхідно якнайшвидше створити Спеціальний міжнародний трибунал для притягнення російського воєнно-політичного керівництва до відповідальності. Це важливо, зокрема у контексті міжнародного права, що є базою світового порядку з часів Другої світової війни.

російська агресія проти України є одним із найбільш кричущих порушень міжнародного права, і росія має відповісти за це, зокрема, і своїми активами за кордоном.

«Необхідно буде передати ці активи у фонд для спрямування на відбудову України, тому що Україна зазнала пошкоджень у результаті цієї агресивної російської війни. І це відповідальність російської держави — відбудувати Україну»,  — зазначив нещодавно президент Латвії Егілс Левітс в інтерв'ю Bloomberg TV.

Лідерка нідерландської партії VVD Лотте ван Бастен Батенбург запропонувала створити в Гаазі спеціальний трибунал для розслідування злочинів росії, скоєних в Україні, і зазначила: «Ми маємо досвід і міжнародно-правову інфраструктуру для розміщення майбутнього спеціального трибуналу для України, який буде вести розслідування та судове переслідування злочинів і звірств, скоєних у цій агресивній російській війні».

Звертаюся до західних партнерів вжити всіх правових заходів для прискореного створення Спеціального трибуналу,  встановлення справедливості та захисту міжнародного права.

Сподіваюся, що в Гаазі, де вже базуються Міжнародний кримінальний суд, спецтрибунали щодо Руанди та Югославії, на лаві підсудних опиниться і очільник кремля, путін, зі своїми поплічниками.

 

Заступник Голови Комітету                                                         О. МОШЕНЕЦЬ