03 лютого 17:04
Інформація про результати засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, яке відбулося 03 лютого 2023 року докладніше
03 лютого 14:32
Активи країни-агресора мають працювати на Україну докладніше
31 січня 13:40
Геноциду не місце у сучасному світі! докладніше
27 січня 15:59
Потужне озброєння Україні — найкоротший шлях до Перемоги! докладніше
25 січня 16:01
Підтримка для України сьогодні – забезпечення миру завтра Саміт Україна - СЄ у Києві докладніше
24 січня 20:05
Інформація про результати засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, яке відбулося 24 січня 2023 року докладніше
23 січня 18:26
Санкції проти росії формують дієву тактику «тисячі порізів» докладніше
20 січня 13:41
Від слів до дієвості докладніше
29 листопада 2022, 21:57

Обхід санкцій – новий злочин рф у списку Європейського Союзу

 

24 лютого 2022 року – день, коли росія свідомо порушила міжнародне право й розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.

З початку війни Європейський Союз запровадив проти москви численні санкції за агресію, спрямовані як стосовно галузей економіки, так й стосовно низки фізичних та юридичних осіб.

Санкції покликані впливати на російську економіку і цей вплив буде тільки посилюватись, щоб допомогти Україні  зупинити ескалацію агресії росії й перемогти ворога.

Сьогодні країни-члени Євросоюзу у різний спосіб визначають, що саме визнається порушенням санкцій і які можуть бути застосовані покарання до порушників. Під час війни таке трактування може призвести до різного ступеня застосування санкцій та ризику обходу обмежень. А це дозволить особам, які перебувають під санкціями, продовжувати отримувати доступ до своїх активів та підтримувати режим, проти якого спрямовані заходи ЄС.

28 листопада Рада Європейського Союзу одностайно ухвалила рішення включити порушення обмежувальних заходів до списку злочинів, закладених у Договорі про функціонування ЄС.

Ухвалення рішення Радою ЄС – важливий крок на шляху  забезпечення однакового рівня дотримання санкцій у всіх країнах Європейського Союзу та запобігання різним спробам їх обійти.

«Сьогоднішнє рішення є важливим інструментом для забезпечення припинення будь-яких спроб обійти ці заходи», – зазначив міністр юстиції Чехії Павел Блажек.

Це рішення буде першим із двох кроків для забезпечення однакового ступеня застосування санкцій на всій території ЄС та припинення спроб обійти їх або порушити. Наступним кроком стане Директива, яка визначить ступінь покарання  за порушення обмежувальних заходів Євросоюзу.

Закликаю лідерів Європейського Союзу у межах скоординованих із державами-членами ЄС зусиль продовжувати й надалі здійснювати тиск на країну-агресора рф шляхом санкцій, а проєкт Директиви якнайшвидше розглянути та ухвалити з метою захисту демократії та міжнародного права. 

 

Заступник Голови Комітету                                              О.МОШЕНЕЦЬ