03 лютого 17:04
Інформація про результати засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, яке відбулося 03 лютого 2023 року докладніше
03 лютого 14:32
Активи країни-агресора мають працювати на Україну докладніше
31 січня 13:40
Геноциду не місце у сучасному світі! докладніше
27 січня 15:59
Потужне озброєння Україні — найкоротший шлях до Перемоги! докладніше
25 січня 16:01
Підтримка для України сьогодні – забезпечення миру завтра Саміт Україна - СЄ у Києві докладніше
24 січня 20:05
Інформація про результати засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, яке відбулося 24 січня 2023 року докладніше
23 січня 18:26
Санкції проти росії формують дієву тактику «тисячі порізів» докладніше
20 січня 13:41
Від слів до дієвості докладніше
25 листопада 2022, 17:32

Світ має здійснити ще один важливий крок – якнайскоріше створити Спеціальний міжнародний кримінальний трибунал для росії

Розпочався десятий місяць страшної, брудної війни росії проти України. Дев’ять місяців вбивств, ґвалтувань, знущань з мирного українського  населення, руйнації інфраструктури і критично важливих об’єктів.

російські загарбники під керівництвом воєнного злочинця путіна і його поплічників свідомо продовжують порушувати норми міжнародного права, а також зневажають Статут ООН.

Навіть після визнання Парламентською асамблеєю НАТО та  Європейським парламентом росії державою-терористом і державою-спонсором тероризму та державою, яка використовує засоби тероризму, божевільні окупанти і далі демонструють свою терористичну сутність.

Постійні цілеспрямовані ракетні удари рф по українській цивільній та енергетичній інфраструктурі, які мають на меті призвести до  гуманітарної кризи  в Україні це воєнні злочини, злочини проти людяності  та геноцид українського народу.

Наразі, одним із легітимних правових інструментів покарання воєнних злочинців, є створення Спеціального міжнародного трибуналу для притягнення вищого політичного та військового керівництва росії до відповідальності за вчинення злочину агресії проти України.

Сьогодні у міжнародному праві є прогалина, через що  факт розслідування військового вторгнення рф в Україну не належить до компетенції жодного міжнародного суду. Цю прогалину потрібно негайно усунути, адже створення Спецтрибуналу є нагальним й необхідним – вище російське керівництво мусить відповісти за воєнні злочини.

Не дозволимо путіну і його поплічникам уникнути правосуддя, лише через прогалину в міжнародній кримінальній юрисдикції.

Звертаюся до держав Європейського Союзу та інших міжнародних партнерів здійснити ще один важливий крок для встановлення миру й справедливості у світі якнайскоріше створити Спеціальний міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності злочинців росії.

Україна обов’язково переможе, адже найпотужніший генератор в нашій країні це самі українці! Винні обов’язково нестимуть за вчинені воєнні злочини невідворотне покарання, щоб ніяким іншим диктаторам та їх поплічникам у майбутньому не хотілось йти шляхом воєн та воєнних злочинів.

 

Заступник Голови Комітету                                                              О. МОШЕНЕЦЬ