09 грудня 16:08
Новий пакет санкцій ЄС стосовно росії наближає Перемогу України докладніше
08 грудня 16:50
Допомога Україні – це внесок у світову безпеку! докладніше
07 грудня 17:23
Світ захоплюється професійністю, відвагою і рішучістю ЗСУ! докладніше
06 грудня 15:49
Країні-терористу місце на гальорці світового устрою докладніше
05 грудня 16:27
В очікуванні прийняття ООН резолюції щодо створення міжнародного трибуналу докладніше
02 грудня 15:23
За відновлення України повинна заплатити росія!!! докладніше
01 грудня 16:26
Вибір українців – Незалежність! докладніше
30 листопада 20:44
путін має понести покарання! Сучасний світ має бути безпечним! докладніше
15 листопада 2022, 16:57

Саміт G20: Україна пропонує шлях до якнайшвидшого та справедливого закінчення війни

 

265-й день рашисти атакують українські землі, а світові лідери продовжують обговорювати глобальні виклики, спричинені повномасштабним російським вторгненням в Україну. 

Сьогодні на індонезійському острові Балі офіційно відкрився саміт G20, на якому Україна — одна з ключових тем порядку денного.

У своєму зверненні до учасників саміту G20 Президент України Володимир Зеленський  озвучив українську формулу миру, закликав припинити руйнівну війну росії та окреслив умови, необхідні для припинення цієї війни, зокрема:

1. Радіаційна та ядерна безпека.

2. Продовольча безпека.

3. Енергетична безпека.

4. Звільнення всіх полонених і депортованих.

5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.

6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.

7. Повернення справедливості.

8. Протидія екоциду.

9. Недопущення ескалації.

10. Фіксація закінчення війни.

У своїй промові Володимир Зеленський також наголосив, що словам росії не можна довіряти, тому «жодних «Мінськ-3», які росія порушить одразу ж після укладення, не буде». 

росія має підтвердити територіальну цілісність України, вивести війська за межі державного кордону України та виплатити нашій країні репарації.

Учасники саміту «Великої двадцятки» вже підготували проєкт спільної заяви із закликом до глобального миру, про що повідомляє видання Financial Times.

У тексті документу наголошується: «Застосування чи погроза застосування ядерної зброї є неприпустимими. Мирне врегулювання конфліктів, зусилля щодо подолання криз, а також дипломатія і діалог мають життєво важливе значення. Нинішня епоха не повинна бути епохою воєн».

Також, у проекті декларації йдеться, що більшість членів рішуче засуджують війну в Україні та наголошують, що вона посилює слабкість у світовій економіці.

У повідомленні Білого дому за підсумками зустрічі саміту G20 наголошується: «Президент США Джо Байден і Президент Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін підтвердили свою згоду з тим, що ядерна війна ніколи не повинна вестися, що її не можна виграти, і підкреслили своє неприйняття використання або загрози застосування ядерної зброї в Україні».

Під час виступу на засіданні саміту G20 Прем'єр-міністр Британії Ріші Сунак зазначив, що росія має піти з України та припинити цю варварську війну.

Розраховуємо на підтримку міжнародних партнерів та збереження єдності у питанні протидії світової спільноти російській агресії в Україні.

Разом переможемо, бо з нами правда!

 

Заступник Голови Комітету                                                                  О. МОШЕНЕЦЬ