12 серпня 15:16
росія має бути виключена з Організації Об'єднаних Націй докладніше
11 серпня 17:28
Інформація про засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, яке відбулося 11 серпня 2022 року докладніше
09 серпня 09:28
російські військові наражають мільйони людей на ризик ядерної катастрофи докладніше
04 серпня 14:45
російська пропаганда – це зброя масового ураження! докладніше
02 серпня 16:40
росія вчиняє військові злочини та терор на території України докладніше
30 липня 11:56
росія - це держава-терорист! докладніше
29 липня 17:13
Для перемоги у війні багато зброї не буває! докладніше
28 липня 15:49
За посягання на Українську Державність винні понесуть покарання докладніше
02 серпня 2022, 16:40

росія вчиняє військові злочини та терор на території України

Згідно Четвертої Женевської конвенції (1949 рік) до воєнних злочинів належать:

«Умисне вбивство, тортури або не гуманне поводження, в тому числі біологічні експерименти, умисне заподіяння страждань або тяжких тілесних ушкоджень, заподіяння шкоди здоров'ю, незаконне депортування, переміщення і арешт особи, примус особи служити в збройних силах ворожої держави або позбавлення її права на неупереджене та справедливе судочинство, передбачене цією Конвенцією, захоплення заручників, незаконні, довільні та масштабні руйнування і присвоєння майна, не виправданого військовою необхідністю».

На 160-й день війни, яку розпочала росія проти України, росія продовжує вчиняти воєнні злочини, злочини проти людяності, злочини геноциду, злочини агресії.

путінська росія тероризує український народ, намагаючись дезорганізувати державне управління нашої країни, завдаючи економічної та політичної шкоди.

Оленівка… Ще одне слово, яке підтверджує, що росія вчиняє терор на території України та є державою - спонсором тероризму.

Жахливе відео, як росіяни катують українських героїв та вибухи в таборі полонених в Оленівці, де забрали життя у щонайменше 53 українських героїв, які у травні після героїчної оборони Маріуполя стали військовополоненими та підпадали під дію Женевської конвенції, яка повинна була гарантувати їм захист та гуманне ставлення з боку росії. Але росія цинічно порушує міжнародне гуманітарне право.

Марганець, Дніпропетровщина, на фото дитяче ліжко з уламком від снаряду "Град" - після нічних обстрілів російськими військовими.

Катування, нелюдське поводження, умисне свідоме вбивство цивільних, жорстоке поводження з військовополоненими, сексуальне насильство, депортація і примусове переміщення, тортури, розкрадання державного і приватного майна, бомбардування території та застосування зброї, безпідставне знищення міст і селищ - це росія зараз робить в Україні.

Закликаю світових лідерів бути консолідованими і визнати росію – державою - спонсором тероризму, а її збройні сили терористичною організацією.

Дуже важливо невідкладно визнати цей факт для більшої підтримки України та протистояння росії. Не допустіть подальше вчинення росією тяжких злочинів в Україні!

Ми повинні разом наближати Україну до перемоги, наближати мир та стабільність для України і всього світу.

 

Заступник Голови Комітету                 О. МОШЕНЕЦЬ