12 серпня 15:16
росія має бути виключена з Організації Об'єднаних Націй докладніше
11 серпня 17:28
Інформація про засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, яке відбулося 11 серпня 2022 року докладніше
09 серпня 09:28
російські військові наражають мільйони людей на ризик ядерної катастрофи докладніше
04 серпня 14:45
російська пропаганда – це зброя масового ураження! докладніше
02 серпня 16:40
росія вчиняє військові злочини та терор на території України докладніше
30 липня 11:56
росія - це держава-терорист! докладніше
29 липня 17:13
Для перемоги у війні багато зброї не буває! докладніше
28 липня 15:49
За посягання на Українську Державність винні понесуть покарання докладніше
25 липня 2022, 17:40

Без сумнівів, росія – держава-спонсор тероризму

 

"Угоди з росією не варті паперу, на якому вони написані"

Отто фон Бісмарк

 

Вкотре росія доводить, що формою її зовнішньої політики є тероризм. Розв’язування та ведення агресивної війни проти України, порушення законів і звичаїв війни, системна злочинна поведінка, нехтування домовленостями, все це і не тільки складають сутність росії.

Так, 22 липня під егідою ООН у Стамбулі Україна, Туреччина та росія підписали угоду про відновлення безпечного експорту українських зернових Чорним морем. Документ передбачає створення гуманітарного коридору для транспортування української сільськогосподарської продукції з трьох портів (Одеси, Чорноморська та Південного) і повністю враховує безпекові інтереси південних регіонів України.

Однак, вже наступного дня росія завдала масованого удару крилатими ракетами типу "Калібр" по Одеському морському торговельному порту. Дві із чотирьох випущених ракет влучили в об’єкти інфраструктури порту.

Цинічність дій росії свідчить про її зневагу до міжнародного права і зобов’язань та є нічим іншим, як актом терору проти українського народу.

І таких інцидентів за участі росії більше, ніж достатньо, для надання їй статусу держави-спонсора тероризму. З останніх – слід згадати цинічний ракетний удар по центру м. Вінниця, жертвами якого стали понад 200 осіб, з них 26 загиблих. Цей удар було завдано у той час, коли у Гаазі (Нідерланди) відбувалась конференція щодо російських воєнних злочинів.

Сподіваюсь, що Державний департамент США надасть належну оцінку таким діям і дослухається до численних закликів визнати росію державою-спонсором тероризму.

 

Заступник Голови Комітету                                                             О. МОШЕНЕЦЬ