30 червня 13:57
Ракетний терор росії докладніше
29 червня 09:15
Екологічні наслідки війни докладніше
28 червня 15:45
Підтвердженням європейської ідентичності Українського народу є Конституція України докладніше
27 червня 16:23
Агресивні й антигуманні дії росії вимагають від Заходу посилення санкційного тиску докладніше
25 червня 10:27
На шляху до прийняття раціональних рішень докладніше
24 червня 13:03
Статус кандидата в члени ЄС: нові перспективи і виклики для України докладніше
23 червня 14:08
«Історичний момент» - надання Україні статусу кандидата у члени Євросоюзу докладніше
22 червня 12:18
За крок до перспективи - стати членом Європейського Союзу докладніше
24 травня 2022, 13:55

Час посилити санкції проти рф!

24 травня, здавалося б, просто дата у календарі. Однак для кожного військовослужбовця, захисника і пересічного громадянина України це вже три місяці щоденної, запеклої боротьби за право на життя і свободу.

Наміри агресора очевидні, знищувати українське населення на тимчасово окупованих територіях (сьогодні це території Луганської та Донецької областей, окремі громади Харківської, Херсонської, Запорізької та Миколаївської областей) та постійно тероризувати всю територію України ракетними і авіаційними обстрілами, які руйнують житлові будинки, школи, садочки, лікарні, критично важливу інфраструктуру та сировинну базу України.

За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини з початку війни від рук російських окупантів постраждало 8 089 людей мирного населення (561 дитина), з них 3 811 людей загинуло (255 дітей) та 4 278 людей поранено (306 дітей).

У межах спільного проекту Офісу Президента України, Міністерства економіки України та KSE Institute «Росія заплатить» зафіксовано пошкодження та руйнування, зокрема, щонайменше 12 цивільних аеропортів, 295 мостів та мостових переходів, 38,6 млн квадратних метрів житла, 591 дитсадка, 574 медзакладів, 108 релігійних та 179 культурних споруд, 169 складів та 19 торгівельних центрів. В грошовому вираженні сума прямих задокументованих збитків інфраструктурі складає майже 97,4 млрд доларів. При цьому, загальні втрати економіки України (як прямі так і непрямі) коливаються від 564 млрд доларів до 600 млрд доларів.

Війна може затягнутися на тривалий час, якщо не застосувати до росії найбільш дієві санкції. Повне енергетичне ембарго могло би стати стоп-краном для агресії рф проти України, оскільки надприбутки, які спрямовуються на фінансування війни проти України, агресор отримує здебільшого від продажу газу, нафти і нафтопродуктів.

У засобах масової інформації продовжують з’являтися повідомлення про те, що окремі країни-члени Євросоюзу щодня платять «Газпрому» 200 млн доларів за енергоносії. Окрім того, за перші чотири місяці 2022 року, агресор щомісяця заробляв на постачанні нафти й нафтопродуктів близько 20 млрд доларів, відвантажуючи в середньому вісім мільйонів барелів нафти кожного дня.

Отже, з одного боку країни-члени ЄС, засуджуючи війну росії проти України, застосовують низку обмежень, а з іншого, купівлею російських енергоносіїв, фактично повністю покривають видатки кремля на її ведення. Саме тому використання російських енергоносіїв надзвичайно важливо припинити якомога швидше.

Прийняття шостого пакету санкцій, який включатиме повну заборону на постачання російської нафти та газу, продемонструє послідовну та принципову позицію ЄС щодо засудження агресії росії.

Заступник Голови Комітету  О. МОШЕНЕЦЬ