28 травня 09:52
Компанії, яким прибуток дорожчий за репутацію докладніше
27 травня 12:11
Відсутність продовольчої безпеки - це недоїдання та масовий голод докладніше
26 травня 16:46
Україні необхідні потужні системи ППО, щоб зберегти життя людей докладніше
25 травня 09:30
Українці в полоні докладніше
24 травня 13:55
Час посилити санкції проти рф! докладніше
23 травня 10:44
Покарання росії за воєнні злочини в Україні має бути невідворотнім докладніше
21 травня 20:00
Інформація про результати засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, яке відбулося 21 травня 2022 року докладніше
21 травня 08:35
Вимога надання Україні ППО та наступальної зброї – Україна сама себе і Європу захистить, тільки потрібна зброя докладніше
09 травня 2022, 13:09

Наближення продовольчої кризи у світі

В Україні третій місяць триває повномасштабна війна розпочата рф проти України.

Війна рф проти України призводить до погіршення економічної, соціальної, гуманітарної ситуації не лише в Україні, а й у глобальному вимірі.

Через тимчасову окупацію Україна зараз не контролює чотири порти: Маріупольський, Бердянський, Скадовський та Херсонський. Через морські порти Україна експортувала понад 70% усіх вантажів. Але з 24 лютого 2022 року морські порти заблоковані російським флотом та протикорабельними мінами.

У портах та кораблях на рейді опинилися заблоковані майже чотири з половиною мільйона тонн зерна. Так, частину вдалося вивезти автотранспортом і залізницею, але значна частина на захоплених російським агресором портах і тому всю продукцію неможливо експортувати.

До початку війни Україна була одним із найбільших у світі експортером пшениці та виробником кукурудзи і багато країн залежать від постачання української пшениці.

Окрім того, для експортування продукції потрібна додаткова робота над сполучною інфраструктурою з портами. Для більшості країн це є проблемою та призводить до додаткових витрат у різних галузях. Тому, різке зростання цін та перебої з поставками ставлять під загрозу ситуацію з продовольством у країнах Близького Сходу, Африки та деяких регіонах Азії.

Продовження війни росії проти України та блокування російським флотом українських вже має негативний вплив на продовольчу систему світу.

Також армія рф краде зерно зі сховищ з тимчасово окупованих територій Запорізької та Херсонської областей, що є порушення Женевської конвенції та черговим шантажем - голодом.

Необхідно покласти край безпідставній війні розпочатій рф та її впливу на найбільш вразливі країни світу. Оскільки Європа, Азія та Африка можуть відчують серйозну продовольчу кризу.

Необхідно підтримати експорт українського зерна, щоб запобігти колосальній хвилі світової продовольчої кризи, спровокованій блокуванням українських портів.

рф веде війну не тільки на території України, а й у з усім світом в економіці, енергетиці, продовольстві та фінансовій системі.

Не зупиняймося! Продовжуємо запроваджувати жорсткі санкції проти росії та поставляти зброю для Збройних сил України для протистояння агресії росії.

Об'єднавшись ми зможемо перемогти агресора та очистити Чорне море від військових кораблів рф!

Перший заступник Голови Комітету  Я. Юрчишин