Комітет з питань антикорупційної політики отримав для опрацювання законопроекти, які посилять інституційну спроможність окремих антикорупційних органів

15 листопада 2023, 16:00

 

За дорученням керівництва Верховної Ради України Комітет з питань антикорупційної політики визначений головним з опрацювання поданих Кабінетом Міністрів України проектів Законів України «Про внесення змін до Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" щодо посилення інституційної спроможності Національного антикорупційного бюро України» (реєстр. № 10203-1) та «Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо приведення окремих положень у відповідність до висновків Європейської Комісії щодо України» (реєстр. № 10262).

Обидва законопроекти спрямовані на виконання ключових рекомендацій Європейської Комісії, представлених у Звіті про прогрес України в рамках Пакета розширення 2023 року та передбачають:

скасування обмежень повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції стосовно продовження перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та щодо перевірки майна, набутого декларантами до призначення на посаду державної служби, без шкоди для правил, що застосовуються до національної безпеки під час воєнного стану (реєстр. № 10262);

посилення кадрового потенціалу Національного антикорупційного бюро України шляхом збільшення граничної чисельності центрального та територіальних управлінь на 300 осіб та поетапного проведення конкурсу на заміщення додаткових вакантних посад: у 2024 році – на 100 посад; у 2025 році – на 100 посад; у 2026 році – на 100 посад, що, у свою чергу,  забезпечить підвищення ефективності та результативності у розкритті та попередженні корупційних злочинів (реєстр. № 10203-1).