Шантаж і терор росії мають програти, а людство має перемогти

01 листопада 2022, 17:16

 

росія, попри свої ж обіцянки партнерам, з вересня свідомо гальмує роботу гуманітарної Чорноморської зернової ініціативи, підписаної в липні 2022 року. Штучне затягування та зменшення кількості інспекцій, станом на кінець жовтня, призвели до фактичного блокування 218 суден.

Нещодавній інцидент, який трапився 29 жовтня з військовими кораблями Чорноморського флоту на військово-морській базі у Севастополі, країна-агресор надумано використала, як привід для призупинення реалізації Чорноморської ініціативи на невизначений строк.

Наміри росії очевидні і цинічність їх заяв та дій не має меж. Переслідуючи власні інтереси щодо України агресор вкотре використовує важелі впливу на глобальну продовольчу безпеку. Свідомо провокує масовий голод у країнах Африки та Азії, а також створює гострий дефіцит продовольства у всьому світі.

«Але чому це якась купка осіб десь у Кремлі може вирішувати, чи буде їжа на столах у людей у Єгипті або в Бангладеш? Що це таке? Світ має силу, щоб захистити людей від цього. Україна була і може й надалі бути одним із гарантів глобальної продовольчої безпеки. Російські терор та шантаж мають програти. Людство має перемогти!», – такими словами відреагував Президент України Володимир Зеленський на рішення росії.

Слід зауважити, що за інформацією Міністерства інфраструктури України, з часу функціонування цього гуманітарного коридору вдалося експортувати більш як 9 млн тонн продовольства, з них понад 5 млн тонн – до країн Африки та Азії. У рамках Всесвітньої Продовольчої Програми під егідою ООН до країн, що перебувають на межі голоду, було відправлено 190 тис тонн української пшениці.

Нормальне функціонування «зернової ініціативи» надважливе. Вона сприяла доступності зерна і зменшенню цінового тиску на продовольство, що своєю чергою покращило глобальний доступ до харчів, особливо для найбідніших і найбільш уразливих верств населення.

Лише країна-терорист може утримувати сотні мільйонів людей у світі, зокрема в Африці, Азії та Латинській Америці, заручниками своїх «голодних ігор».

 

Заступник Голови Комітету                                                          О. МОШЕНЕЦЬ