Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до Закону Україні "Про запобігання корупції" щодо особливостей застосування законодавства у сфері запобігання корупції в умовах воєнного стану"
09 липня 2022, 14:15
8 липня 2022 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо особливостей застосування законодавства у сфері запобігання корупції в умовах воєнного стану".
Зміни до Закону України "Про запобігання корупції" (далі - Закон) адаптують його положення до умов воєнного часу та забезпечують правову визначеність у питаннях обмежень, які накладаються на осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняних до них осіб щодо одержання подарунків, суміщення з іншими видами діяльності.
Так, Закон надає державним службовцям та прирівняним до них особам можливість отримувати кошти, товари, послуги, однак виключно для підтримки Збройних Сил України, інших військових формувань та допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. Такі зміни діятимуть у продовж дії воєнного стану та протягом одного місяця з дня його припинення.
Також державним службовцям та прирівняним до них особам надається можливість здійснювати роботу за суміщенням за умови, що такі особи перебувають у відпустці без збереження заробітної плати або у разі простою та не здійснювали повноважень з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття рішень щодо діяльності потенційного роботодавця. Слід зазначити, що таку роботу доведеться припинити протягом 15 днів з дня закінчення простою чи відпустки.
Зміни торкнулися і питання відкриття суб’єктами декларування та членами їх сімей валютних банківських рахунків за кордоном. Так, вказані особи можуть не подавати повідомлення про відкриття валютного рахунку за кордоном у разі його відкриття під час дії воєнного стану, виключно для отримання матеріальної допомоги, передбаченої законодавством іноземної держави та закриття протягом одного місяця з дня припинення чи скасування воєнного стану.
Слід також зауважити, що державні службовці та прирівняні до них особи зобов’язані будуть протягом 90 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані чи повідомлення про відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента, строк подання яких чи підстави для подання яких припали на період дії воєнного стану.