Звернення до країн – членів Міжнародного валютного фонду та Світового банку
18 квітня 2022, 18:56
Не дивлячись на всі заяви про міцну, самостійну та незалежну економіку росія шукає будь-яку зовнішню підтримку в протистоянні дії санкцій та подальшому збереженні своїх позицій у міжнародних організаціях.
Проте російська економіка та фінансовий сектор переживає м’яко кажучи стресовий період, викликаний низкою санкцій, не просто так. Причина цьому є – ВІЙНА. Повномасштабна війна, що роками планувалася російською владою та безпричинно і неспровоковано розв’язана в Україні 24 лютого цього року. Методи ведення якої цинічні та жорстокі. Розраховані на масове фізичне знищення мирного українського населення та цивільної інфраструктури, що є порушенням будь-яких норм міжнародного права.
Буча, Ірпінь, Гостомель, Маріуполь, Тростянець, Бородянка, Харків – список ще недавно процвітаючих українських міст тепер в очах усього світу асоціюється з жахіттями, на які здатна російська армія (вбивства, катування, зґвалтування в тому числі і дітей, мінування в тому числі дитячих іграшок, використання заборонених видів зброї).
За 51 день бойових дій, за даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини (далі - УВКПЛ ООН), від рук російських окупантів постраждало 4 633 людини мирного населення (418 дітей), з них 1 982 людини загинуло (162 дитини) і 2 651 людину поранено (256 дітей). Однак фактична кількість постраждалих значно більша, особливо на територіях де ведуться активні бойові дії, а це міста Маріуполь, Ізюм, Попасна. А також Бородянка де число жертв можна буде встановити після того як розберуть численні завали багатоповерхових будинків.
Роками міжнародні фінансові організації такі як Міжнародний валютний фонд та Світовий банк з усіма його структурами, членами яких є 189 країн, працюють над підвищенням рівня життя населення та надання допомоги країнам, у складних економічних ситуаціях.
Проте росія, будучи членом цих організацій, розв’язавши війну в Україні знехтувала їх цілями – стабільності та розвитку. Умисне знищення цілих міст України, та ведення бойових бій на прилеглих до них територіях створює демографічну, економічну, продовольчу, фінансову, екологічну та ряд інших проблем, які відгукуються у всьому світі. І чим довше триватиме війна тим відчутніші будуть її наслідки.
Я переконаний, що країни – члени Міжнародного валютного фонду та Світового банку не повинні підтримувати російську воєнну машину та мають максимально обмежити її вплив на прийняття рішень. Фінансові ресурси та можливості цих органів можуть бути використані агресором для ескалації війни в Україні.
Перший заступник Голови Комітету Я. ЮРЧИШИН