Комітет Верховної Ради України з питань антикорупційної політики повертається до засідань у звичайному режимі

22 травня 2020, 11:02

У середу, 20 травня, відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики на якому розглянуті проекти нормативно-правових актів, що опрацьовуються Комітетом на предмет відповідності вимогам антикорупційного законодавства.

Парламентарі розглянули проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про протимінну діяльність в Україні» (реєстр. № 2618). Члени Комітету заслухали також одного зі співавторів законопроекту - народного депутата України Ігоря Герасименка.

Під час обговорення виникла дискусія стосовно доцільності підпорядкування Національного центру з питань протимінної діяльності Міністерству оборони України, що суперечить Закону України «Про протимінну діяльність в Україні».

За результатами обговорення Комітет прийняв рішення визнати проект Закону № 2618 таким, що містить корупційні ризики, у зв’язку з наданням Кабінету Міністрів України можливості самостійно визначати повноваження центральних органів виконавчої влади в сфері протимінної діяльності.

Альтернативний законопроект № 2618-1 також був визнаний Комітетом таким, що містить корупційні ризики із аналогічними зауваженнями.

Комітет визнав таким, що містить корупційні ризики законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо залучення приватних інвесторів для вирішення проблеми дефіциту місць у дитячих садочках та школах» № 2595, через норму що вповноважує ОМС самостійно визнати умови проведення конкурсу для надання в оренду державного та комунального нерухомого майна (будівлі, споруди, приміщення) для розміщення закладів дошкільної та загальної середньої освіти на пільгових умовах.

Такими, що відповідають антикорупційному законодавству і не містять корупційних ризиків члени комітету визнали проекти законів:

№ 2695 щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху; 

              № 3228 про Митний тариф України

№ 2013 про підвищення розмірів стипендій та щорічної допомоги для дітей-сиріт (із зауваженням про необхідність надання фінансово-економічного обґрунтування законопроекту); 

 № 3194 про внесення змін до Митного кодексу України у зв'язку із реформою прокуратури та змінами у системі судоустрою України;

№ 2090 про внесення змін до законодавчих актів щодо початку реформування системи спеціальних органів України (із рекомендацією головному Комітету розглядати законопроекти щодо реформування СБУ в комплексі, зокрема врахувати положення даного законопроекту при доопрацюванні проекту Закону №3196);

№ 3295 щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції (із рекомендаціями чіткіше визначити поняття, а також щодо недоцільності відмови від конкурсних засад надання кредитних та/або лізингових гарантій);

№ 3157 щодо депутатських звернень;

                   № 2360 щодо вдосконалення правового регулювання хутрового виробництва в Україні (із зауваженнями щодо наявності колізії з іншим законодавством, а також створення штучних преференцій для іноземного виробника у разі заборони виробництва хутра, але збереження дозволу на його імпорт), № 2360-1 (із зауваженнями щодо необхідності чіткішого визначення вимог до господарської діяльності у сфері виробництва хутра).

У розділі «Різне» народні депутати України - члени Комітету заслухали голову Підкомітету з питань антикорупційної політики в економічній сфері Романа Іванісова, який поінформував про підсумки розгляду на засіданні підкомітету звернення від юридичних осіб. Комітет прийняв рішення звернутися до НАБУ та Державної аудиторської служби для перевірки інформації щодо можливих зловживань Службою автомобільних доріг.

Наступне засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики заплановано на понеділок, 1 червня 2020 року.

Ознайомитись із відеозаписом засідання Комітету ВР з питань антикорупційної політики на YouTube-каналі https://www.youtube.com/watch?v=Gie8cnsl4mk&t=3933s