Спільне засідання комітетів
14 липня 2016, 18:27
На виконання доручення Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б щодо розгляду депутатського запиту Левченка Ю. В. та інших народних депутатів України про створення тимчасової слідчої комісії з приводу розслідування фактів, висвітлених у заяві Гордієнка М.Г. (Голови Державної фінансової інспекції України з квітня 2014 року по квітень 2015 року), Комітет з питань запобігання і протидії корупції на засіданні 8 квітня цього року розглянув зазначене питання за участі Гордієнка М.Г., першого заступника Генерального прокурора України Гузира В.П., першого заступника Міністра юстиції України Севостьянової Н.І. та інших представників Уряду. Засідання проходило спільно із Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.
Гордієнко М.Г. у своїй доповіді зазначив, що після свого призначення на посаду у квітні 2014 року, він одразу розпочав перевірку діяльності минулого уряду Януковича, а з середини серпня 2014 року розпочали проводити планові та позапланові ревізії Уряду Яценюка.
«З озвучених мною 7.6 млрд. гривень корупційних збитків, що встановлені за період 2012-2014 років, близько 3.5 млрд. припадає на друге півріччя 2014 року. … Хочу наголосити, що ця цифра встановлена в основному в результаті позапланових ревізій, які охоплюють лише невелику частину фінансової діяльності державних суб’єктів господарювання, а не весь обсяг, як позволяє планова ревізія фінансово-господарської діяльності. … За моїми оцінками, як провести повні планові ревізії, сума корупційних збитків сягатиме десятків мільярдів гривень».
Перший заступник Генерального прокурора України Гузир В.П. зазначив, що 24 березня 2014 року Генеральною прокуратурою України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості стосовно можливих зловживань посадових осіб Кабінету міністрів України за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 264 Кримінального кодексу України. Кримінальне провадження зареєстровано за № 4201400000000513.
«У ході досудового розслідування досліджується інформація щодо службових осіб Кабінету Міністрів України, які, за даними заявників, шляхом зловживання службовим становищем вчинили розкрадання бюджетних коштів та завдали збитків державі в особливо великих розмірах. Станом на сьогодні допитано, як свідка, пана Гордієнка і він підтвердив озвучено тут інформацію. … Відповідно до інформації, наданої Держфінінспецією України за період ревізії, що досліджувалась в період з 1 березня по 31грудня 2014 року, на зазначених підприємствах прокуратурою вже виявлено порушення, що призвели до втрат на загальну суму майже 685 млн. гривень».
Також Гузир В.П. зазначив, що до Генеральної прокуратури України звернувся Прем’єр-міністр України А. Яценюк з письмовою заявою про те, що він особисто та члени Уряду у будь-який момент готові надати необхідні свідчення у справі.
За результатами заслуховування та обговорення Комітет з питань запобігання і протидії корупції ухвалив рішення (протокол № 19):
1. Рекомендувати Верховній Раді України утворити тимчасову слідчу комісію з питань розслідування фактів, висвітлених у заяві Гордієнка М.Г. (Голови Державної фінансової інспекції України з квітня 2014 року по квітень 2015 року).
2. Рекомендувати Верховній Раді України як найшвидше прийняти Закон, який регулюватиме правовий статус, порядок утворення та діяльності тимчасових слідчих комісій і тимчасових спеціальних комісій Верховної Ради України.
3. Звернутися до Генеральної прокуратури України з приводу забезпечення державного захисту Гордієнка М.Г. як свідка у кримінальному провадженні.
Комітетом з питань запобігання і протидії корупції направлено відповідні листи Голові Верховної Ради України Гройсману В.Б. та Генеральному прокурору України Шокіну В.М.
http://iportal.rada.gov.ua/news/Novyny/107094.html
Фото Анастасії Сіроткіної