21 вересня 10:52
Миру в Україні бути! докладніше
20 вересня 15:27
Верховна Рада України підтримала пропозицію Президента України щодо відкриття електронного реєстру декларантів докладніше
18 вересня 15:32
Інформація про результати засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, яке відбулося 18 вересня 2023 року докладніше
13 вересня 09:20
Cаміт G20 та його рішення докладніше
13 вересня 09:18
Анастасія Радіна: понад усе – інтереси українського суспільства, що воює! докладніше
06 вересня 10:11
Верховна Рада України ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект щодо відновлення декларування докладніше
23 серпня 15:55
Інформація про результати засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, яке відбулося 23 серпня 2023 року докладніше
08 серпня 16:42
Інформація про результати засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, яке відбулося 08 серпня 2023 року докладніше
13 вересня 2023, 09:20

Cаміт G20 та його рішення

 

Триває 567-й день повномасштабної збройної агресії росії проти України.

Продовжуються щоденні цинічні масовані атаки України ракетами і «Шахедами».        

Жертвами жорстокої війни росії проти цивільного населення стають, у тому числі, діти. У результаті щоденних обстрілів руйнуються житлові будинки та інфраструктура.

9-10 вересня у столиці Індії Нью-Делі відбувся 18-й саміт Групи двадцяти (G20), найбільших економік світу. Індійська сторона запросила приєднатись до дискусій глав одинадцяти країн та одинадцяти міжнародних організацій, серед яких ООН, Світовий банк та Міжнародний валютний фонд. У Саміті взяли участь лідери держав: президенти США Джо Байден і Франції Еммануель Макрон, прем’єр-міністри Великої Британії Ріші Сунак та Японії Фуміо Кішіда, канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Учасники Саміту домовилися про спільні дії щодо вирішення глобальних проблем, що були записані у документі «Делійська декларація».

За результатами роботи, учасники Саміту G20 нагадали про принципи Статуту ООН, що забороняють застосування сили, порушення територіальної цілісності та оприлюднили підсумкову декларацію щодо війни проти України.

На жаль, зміст підсумкової декларації розчарував українців: в ній не йдеться про засудження агресії росії проти України. Натомість вказано, що ця війна принесла страждання людям. Заява містить заклики до всіх країн світу дотримуватися Статуту ООН і утримуватись від погроз чи дій проти територіальної цілісності, суверенітету або політичної незалежності будь-якої держави. Але ці заклики не стосуються якоїсь певної країни — згадки про росію відсутні. В зв'язку з цим Міністерство закордонних справ України розкритикувало комюніке G20, охарактеризувавши документ як такий, де «нема чим пишатись» в частині, що стосується війни рф проти України.

«Україна вдячна партнерам, які намагалися включити в текст сильні формулювання… Очевидно, що участь української сторони дозволила би учасникам краще зрозуміти ситуацію. Принцип «нічого про Україну без України» залишається ключовим як ніколи», — зазначають в МЗС України.

Учасники саміту G20 у підсумковій декларації закликали до дипломатії і підтримки ініціатив, щодо забезпечення миру в Україні, глобальної продовольчої та енергетичної безпеки, у тому числі, до повного виконання «зернової угоди». Вони наголосили на неприпустимості застосування чи погроз ядерною зброєю.

Сподіваюсь, що ухвалені на Саміті рішення допоможуть досягти прогресу в питаннях, справді важливих для світу.

 

Заступник Голови Комітету                                        О.МОШЕНЕЦЬ