У четвер, 27 липня 2023 року, відбулося засідання Комітету з питань антикорупційної політики, під головуванням Анастасії Радіної, на якому, за участю народних депутатів України – членів Комітету, розглянуто проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» (реєстр. № 9534 від 26.07.2023), поданий народними депутатами України Арахамією Д.Г., Радіною А.О. та іншими народними депутатами України.
Проектом Закону пропонується відновити дію антикорупційних механізмів, а саме: подання відповідних декларацій та проведення спеціальної перевірки, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», та перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади», під час дії воєнного стану, а також спростити порядок подання відповідних декларацій.
Окрім відновлення декларування, проект Закону передбачає особливості та окремі строки подання декларацій для суб’єктів декларування, які виконують завдання в інтересах національної безпеки і оборони України, беруть безпосередню участь у веденні воєнних (бойових) дій та отримують додаткову винагороду, призначену для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських на період дії воєнного стану, або перебувають на тимчасово окупованих територіях.
Також, законопроектом пропонується спростити порядок подання декларацій шляхом надання суб’єктам декларування доступу до відомостей про них та членів їх сімей з інформаційно-комунікаційних і довідкових систем, реєстрів, банків даних та удосконалення порядку і збільшення строку декларування суттєвих змін у майновому стані.
За результатами розгляду Комітет прийняв рішення, що проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» (реєстр.№ 9534) відповідає вимогам антикорупційного законодавства та рекомендує Верховній Раді України визначити законопроект як невідкладний та включити його до порядку денного дев’ятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання і за наслідками розгляду законопроекту у першому читанні прийняти його за основу.
Водночас Комітет звернувся до Голови Верховної Ради України з пропозицією оголосити, відповідно до частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України, про необхідність внесення пропозицій і поправок щодо виправлень, уточнень, усунення помилок та/або суперечностей у тексті законопроекту, інших структурних частин законопроекту та/або інших законодавчих актів, що не були предметом розгляду в першому читанні та відповідають предмету правового регулювання законопроекту.