352 день Україна протистоїть повномасштабному російському вторгненню. Не дивлячись на численні санкції застосовані проти держави-агресора країнами G7 та Євросоюзу, все ще залишаються сектори, яких санкційний тиск не торкнувся взагалі або у недостатній мірі, зокрема це стосується атомної, ракетної та дронової галузей.
Під час свого виступу на саміті ЄС у Брюсселі, який відбувся 9 лютого, Президент України Володимир Зеленський зауважив, що: «росія створила в Європі загрозу радіаційної катастрофи, а російська атомна галузь досі вільна від глобальних санкцій. Є кроки, які ще мають бути зроблені. Приміром, застосування санкцій проти усієї ракетної та дронової індустрії росії, відповідної частини IT-сектора держави-терориста. Адже російський ракетний терор буде загрозою, поки не буде знищено джерело такої загрози».
Важливо щоб лідери країн Євросоюзу почули цей заклик і були одностайні та рішучі у намірі застосувати санкції проти компаній та інституцій, а також інших ключових фігур пов’язаних із цими галузями.
Проте вже зараз очевидно, що це зробити буде нелегко, оскільки, є ті хто нібито відносять себе до «peace camp», при цьому відверто поширюють проросійські наративи і бачать мир однобоко, а також власні інтереси вважають пріоритетнішими за людяність, мораль і гуманізм.
Мир це не чергова атака ракетно-дронового терору, яку росія розпочала проти мирного населення України в ніч з 9 на 10 лютого і продовжила в першій половині дня. Випустивши за цей час 71 крилату ракету, до 35 ракет комплексу С-300 та 7 ударних БПЛА типу «Shahed». І це тим більше не потенційні ризики, які існують для Запорізької АЕС, зокрема, через постійні обстріли поруч, у тому числі артилерійські. Вибухи в місті Енергодар, де проживає більшість персоналу атомної електростанції.
Не можна протистояти російській агресії наполовину, як не можна бути наполовину людиною та нейтральним коли порушуються кордони та гинуть люди через амбіції диктатора.
Перший заступник Голови Комітету Я. ЮРЧИШИН