03 лютого 17:04
Інформація про результати засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, яке відбулося 03 лютого 2023 року докладніше
03 лютого 14:32
Активи країни-агресора мають працювати на Україну докладніше
31 січня 13:40
Геноциду не місце у сучасному світі! докладніше
27 січня 15:59
Потужне озброєння Україні — найкоротший шлях до Перемоги! докладніше
25 січня 16:01
Підтримка для України сьогодні – забезпечення миру завтра Саміт Україна - СЄ у Києві докладніше
24 січня 20:05
Інформація про результати засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, яке відбулося 24 січня 2023 року докладніше
23 січня 18:26
Санкції проти росії формують дієву тактику «тисячі порізів» докладніше
20 січня 13:41
Від слів до дієвості докладніше
23 січня 2023, 18:26

Санкції проти росії формують дієву тактику «тисячі порізів»

 

11 місяців триває повномасштабна збройна агресія  рф проти нашої країни. За цей час Україна та наші міжнародні партнери запровадили проти країни-агресора, її фізичних та юридичних осіб тисячі санкційних обмежень.

Учасники Всесвітнього економічного форуму у Давосі, який завершився у п’ятницю 20 січня, висловили позицію у питанні санкцій проти росії.

Зокрема, виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс вважає, що «… санкції працюють. Можуть бути різні точки зору на це, але подивимось на те, що економіка росії була в рецесії минулого року, і вона буде у ще глибшій рецесії цього року».

Професор економіки Гарвардського університету Кеннет Рогофф також вважає, що запроваджені санкції проти рф ефективні та їх потрібно посилювати.

І чергове посилення вже не за горами. Європейський Союз готує десятий пакет санкцій проти росії.

Водночас дослідження, опубліковане на сайті Університету Санкт-Галлена, «кидає виклик наративу про те, що відбувається величезний вихід західних фірм з ринку росії». Так, за даними дослідження, на момент вторгнення в росії функціонували 2 405 дочірніх компаній, що належали 1 404 компаніям країн ЄС та G7 та менш ніж 9% з них продали хоча б одну дочірню компанію. 491 компанія — скоротила поточні операції або призупинила нові інвестиції в росію. Повністю вийшли з ринку — 18% американських дочірніх компаній, 15% японських та 8,3% компаній держав ЄС. З тих, що залишилися працювати — 19,5% німецьких компаній, 12,4% — американських та 7% — японських компаній. За перший тиждень нового року вийшло ще 11 компаній — моніторинг KSE Institute.

І хоча деякі події відбуваються не так швидко, як би хотілось, очевидно, що кожна санкція є потужною і разом вони формують дієву тактику «тисячі порізів».

Звертаюсь до компаній, які залишилися на ринку рф: не будьте співучасниками злочинів росії, виходьте з ринку країни-агресора заради власного іміджу та майбутнього!

 

 

 

Заступник Голови Комітету                                                      О. МОШЕНЕЦЬ