З моменту набуття Незалежності Україною головним вектором розвитку нашої країни стала інтеграція до європейської спільноти. Майдан, війна та інші випробування на цьому шляху сприяли зростанню європейських симпатій у суспільстві.
Сьогодні ми демонструємо всьому світу, що українці є вільним народом вільної країни, який обирає шлях розвитку, кропіткої й регулярної роботи задля самовдосконалення. Свідченням цього, у тому числі, є низка успішно проведених євроінтеграційних реформ, що відіграли важливу роль у забезпеченні стабільності функціонування багатьох українських інституцій під час широкомасштабного вторгнення росії.
Очевидно, що Україна відповідає базовим Копенгагенським критеріям для приєднання до Євросоюзу, тож очікуємо на прийняття 17 червня Європейською комісією позитивного для нас висновку щодо надання Україні статусу кандидата у члени ЄС.
Українське суспільство не має ні «хибних очікувань», ні ілюзій щодо того, що статус кандидата в члени ЄС миттєво розв’яже всі нагальні проблеми України. Разом з тим, таке рішення посилить мотивацію до впровадження додаткових реформ, а також стане для країни-агресора чітким політичним сигналом європейської солідарності з Україною.
Будь-яка нерішучість розцінюється росією, як прояв слабкості та може посилити її позиції. Сподіваємось, що країни-члени ЄС почують численні заклики та аргументи на користь прийняття рішення про надання Україні статусу кандидата у члени ЄС та підтримають його одноголосним ухваленням на саміті 23-24 червня.
Заступник Голови Комітету О. МОШЕНЕЦЬ