19 листопада 2018 року у приміщенні Верховної Ради України відбулася тематична зустріч на тему: «Законодавство України щодо запобігання і протидії корупції: практика застосування в органах місцевого самоврядування, шляхи подальшого вдосконалення» організована Апаратом Верховної Радою України, Комітетом з питань запобігання і протидії корупції, Комітетом з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, проектом USAID ПУЛЬС з представниками органів місцевого самоврядування.
У заході взяли участь Перший заступник Голови Комітету Ю. Савчук, заступник Голови Комітету В. Чумак, Голова підкомітету з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування А. Шкрум, Перший заступник керівника Апарату Верховної Ради П. Боднар, голова Національного агентства України з питань державної служби К. Ващенко, керівника Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя НАЗК І. Степанова, Директор Департаменту моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції НАЗК І. Мостова, виконавчий директор Асоціації міст України О. Слобожан, представники Української асоціації районних обласних рад, керуючі справами виконавчого апарату обласних рад, керуючі справами виконавчих комітетів міських рад, міст, обласних центрів, секретаріату Київської міської ради та керівники апарату Київської міської державної адміністрації.
Під час зустрічі та дискусії обговорено перші кроки у запобіганні корупції, зокрема про антикорупційне законодавство.
Учасники заходу зазначили що, запобігання корупції в органах місцевого самоврядування потребує також ініціативності з боку самих посадових осіб та громадськості й потребує тривалих соціальних, економічних, політичних і правових перетворень та подальші дії повинні бути спрямовані на формування активної громадської позиції із запобігання корупції, підвищення правової культури громадян та формування у них моральної нетерпимості до будь-яких корупційних проявів, забезпечення відкритості та прозорості діяльності органів місцевого самоврядування, реалізація антикорупційних програм на місцевому рівні.