08 червня 2018, 12:28

Засідання Підкомітету з питань запобігання і протидії політичній корупції Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції

Підкомітет узагальнив наукові висновки щодо визначення напрямків використання коштів, виділених з державного бюджету на фінансування статутної діяльності політичних партій

 

6 червня 2018 р. під головуванням народного депутата України Ю. Буглака відбулося засідання Підкомітету з питань запобігання і протидії політичній корупції, на якому розглянуто позиції провідних наукових установ та навчальних закладів України щодо визначення напрямків використання коштів, виділених з державного бюджету на фінансування статутної діяльності політичних партій.

Голова Підкомітету  Ю. Буглак зазначив, що за результатами опрацювання висновків виявлено одностайну позицію провідних центрів наукової думки про застосування до державного фінансування статутної діяльності політичних партій спеціально-дозвільного принципу («дозволено лише те, що прямо передбачено законом»).

Члени Підкомітету дійшли згоди, що позиція науковців є незалежною та об’єктивною оцінкою методологічного спору в частині підходу до визначення напрямків використання коштів, виділених з державного бюджету на фінансування статутної діяльності політичних партій. Народні депутати підтвердили актуальність розробки відповідного проекту закону на основі міжнародної практики і стандартів із урахуванням думки вітчизняних науковців. Підкомітет сподівається, що результати дослідження дозволять дійти узгодженої позиції серед органів влади, політичних партій та незалежних експертів у підходах до розробки відповідного законопроекту.

Наукові висновки будуть передані для врахування Національному агентству з питань запобігання корупції, а також членам робочої групи із розробки змін до законодавства в частині визначення напрямків використання коштів, виділених з державного бюджету на фінансування статутної діяльності політичних партій.