05 червня 2018, 12:49

Засідання підкомітету з питань взаємодії з громадянським суспільством Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції

04 червня 2018 року відбулося спільне засідання міжфракційного депутатського об’єднання «За Київ» з підкомітетом з питань взаємодії з громадянським суспільством Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції на тему: «Хто контролює вертолітний майданчик Януковича? Підсумки п’ятого року розслідування».

На засіданні обговорювалися питання поточного як юридичного так і фактичного стану конгресно-виставкового центру «Парковий» та відповідної земельної ділянки, на якій його збудовано.

Зазначалось, що дана територія є одним із найбільш охоронюваних місць, відповідно до чинного законодавства України, однак це не завадило найближчому оточенню В. Януковича незаконно захопити згадану територію та протиправно збудувати конгресно-виставковий центр «Парковий».

Крім того, на  засіданні встановлено, що незважаючи на накладений арешт у рамках кримінального провадження на конгресно-виставковий центр «Парковий» та подальшу передачу його на праві оперативного управління ДП «Фінансування інфраструктурних проектів», фактичне здійснення останнім такого управління постійно стикається з низкою об’єктивно-правових проблем.

Нещодавно, у судовому порядку було вирішено питання щодо зміни суб’єкта відповідальності за зберігання речового доказу  конгресно-виставкового центру «Парковий», із згаданого ДП «Фінансування інфраструктурних проектів» на центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом - Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, який має всі необхідні повноваження для належного його зберігання та фактичного управління.

Представники громадськості, також відзначили, що на цей час, на території поблизу конгресно-виставкового центру «Парковий» здійснено землевідвід для подальшого незаконного будівництва інфраструктури, у зв’язку з чим, за результатами засідання прийнято рішення про невідкладне вжиття заходів депутатського реагування.