08 травня 2018, 10:54

Робоча зустріч у Комітеті з представниками програми Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні.

 

07 травня 2018 року у Комітеті з питань запобігання і протидії корупції відбулась робоча зустріч із керівником програми Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні Екою Ткешелашвілі та старшим антикорупційним радником цієї програми Клеменсом Мюлером.

Комітет у названому заході представляли: Перший заступник Голови Комітету Савчук Ю.П., Заступник Голови Комітету Попов І.В. та Голова підкомітету з питань правового забезпечення та контролю за діяльністю спеціальних органів у сфері запобігання і протидії корупції Осуховський О.І.

Робоча зустріч була присвячена обговоренню проекту Закону про Антикорупційну стратегію на 2018 - 2020 роки.

Перший заступник Голови Комітету Савчук Ю.П. наголосив на важливості проведення цієї зустрічі, оскільки проект Закону про Антикорупційну стратегію на 2018 - 2020 роки, який нещодавно внесений на розгляд Верховної Ради Кабінетом Міністрів України це засадничий документ, що визначатиме державну політику у цьому напрямку на найближчі роки.

Під час зустрічі сторони обмінялися думками щодо необхідності проведення круглого столу для координації дій всіх учасників з метою вироблення виваженого документу -  Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2018—2020 роки.

Продовжуючи обговорення зазначених питань Заступник Голови Комітету Попов І.В. зазначив на важливість проведення щорічних парламентських слухань, відповідно до вимоги Закону України «Про запобігання корупції», на яких має затверджуватися та оприлюднюватися щорічна національна доповідь щодо реалізації засад антикорупційної політики (поточної Антикорупційної стратегії).

Головою підкомітету з питань правового забезпечення та контролю за діяльністю спеціальних органів у сфері запобігання і протидії корупції Осуховським О.І. було зазначено, що народні депутати України, у тому числі його однопартійці, підтримуватимуть прийняття даної Антикорупційної стратегії та вноситимуть свої пропозиції до її редакції.

У ході зустрічі сторони також обговорювали низку інших питань  антикорупційної спрямованості, зокрема обговорювався звіт аналізу діяльності Національного антикорупційного бюро України, проведеного на замовлення міжнародних партнерів (Посольства США в Україні та Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні) та на прохання самого Національного антикорупційного бюро України.

Окрему увагу учасники зустрічі приділили обговоренню представленої Комітетом інформації про усіх кандидатів, які подали свої заявки на участь у кваліфікаційному відборі представника від Верховної Ради України у члени комісії незалежної зовнішньої оцінки (аудиту) діяльності Національного антикорупційного бюро України.

У контексті розгляду Верховною Радою України вже найближчим часом нового базового документу з антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2018—2020 роки сторони акцентували увагу на важливості подальшого діалогу.