12 вересня за ініціативи МЗС Данії та консалтингової компанії Tana Copenhagen відбулася зустріч Голови Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Анастасії Красносільської з оглядовою місією з метою формування нового етапу програми "Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні" 2020-2025 EUACI (II фаза).
У зустрічі взяли участь зі сторони Комітету з питань антикорупційної політики Голова Комітету Анастасія Красносільська та керівник секретаріату Комітету Юрій Сорочик.
Оглядову місію у складі 7 чоловік очолив Ерік Брайльд (Erik Bryld) - керівник місії, керуючий партнер і старший консультант компанії Tana Copenhagen. На зустрічі також були присутні Мікаель Ербс-Йоргенсен (Mikael Erbs-Jorgensen) - старший радник Міністерства закордонних справ Данії та Манфредас Лімантас (Manfredas Limantas) - менеджер сектору верховенства права і антикорупційної політики Представництва ЄС в Україні.
Під час зустрічі Сторони обговорили три компоненти співпраці, зокрема:
- подальшу підтримку інституційного розвитку антикорупційних інституцій, включаючи операційно сумісні інформаційно комунікаційні рішення;
- покращення врядування, прозорості та підзвітності на місцевому рівні;
- посилення можливостей громадян та громадянського суспільства сприяти доброчесності, верховенству права та ефективному врядуванню.
Голова Комітету наголосила на необхідності продовження та посилення співпраці Комітету в рамках "Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні" EUACI.
Зокрема, на думку Анастасії Красносільської, була б доречною допомога закордонних партнерів Комітету у розробці Методології проведення антикорупційної експертизи. Адже Методологія, яка використовується сьогодні Комітетом для проведення експертизи законодавчих актів, затверджена Міністерством юстиції України не враховує інституційної специфіки Комітету.
Також, Голова Комітету висловила сподівання щодо отримання допомоги у вдосконаленні інструментів контролю, якими користуються новостворені антикорупційні органи.
Окрім того, на її думку, була б доречною консультативна допомога партнерів у моніторингу українського національного законодавства на предмет наявності в ньому корупціогенних ризиків.
Ерік Брайльд (Erik Bryld) - керівник місії, підтримав керівництво Комітету у прагненні до продовження та посилення співпраці в рамках "Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні" EUACI.
Представники іноземної сторони також пообіцяли найближчим часом передати Комітету проект документу, який визначить напрямки подальшої співпраці в рамках формування нового етапу програми "Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні" 2020-2025.