01 лютого 2018, 17:48

Відбулося засідання підкомітету з питань взаємодії з громадянським суспільством Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції спільно з міжфракційним депутатським об’єднанням «За Київ» на тему: «Незаконна забудова на території Національного музею історії України»

 

1 лютого 2018 року було проведено засідання підкомітету з питань взаємодії з громадянським суспільством Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції спільно з міжфракційним депутатським об’єднанням «За Київ» на тему: «Незаконна забудова на території Національного музею історії України».

У заході взяли участь депутат Київської міської ради Гусовський С.М., представники Київської міської державної адміністрації Кулаковський Ю.П., Азатьян В.О., Никоряк О.Д., уповноважені особи Міністерства культури України Мазур Т.В., Петасюк Л.В. Єпіфанов О.В., генеральний директор Національного музею історії України Сосновська Т.В., заступник прокурора міста Києва Репецький С.В. та представники громадськості.

Під час засідання головою підкомітету Луценком І.В. було передано представнику прокуратури міста Києва два повідомлення про вчинення кримінальних правопорушень (злочинів) щодо самовільного зайняття представниками Української православної церкви московського патріархату земельної ділянки особливо цінних земель та самовільного будівництва та щодо умисного незаконного пошкодження об’єктів культурної спадщини – пам’ятки національного значення на території охоронної (буферної зони) об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра» місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментом Десятинної церкви (Церкви Успіння Пресвятої Богородиці) від V-IX століття.

На початку заходу було показано відеоролик щодо еволюції розвитку відповідної незаконної забудови – малої архітектурної форми – каплиці. Було вислухано позицію представників Київської міської державної адміністрації щодо незаконних інженерно-господарчих споруд (будівельних вагоників-побутівок), які знаходяться в декілька метровій відстані від фундаменту Церкви Успіння Пресвятої Богородиці (Десятинної церкви) та отримано повідомлення про прийняття рішення щодо їх негайного знесення у найближчий час.