10 листопада 2017, 16:25

У Підкомітеті з питань запобігання і протидії політичній корупції відбулася плідна дискусія у рамках робочої групи, покликаної врегулювати проблемні питання державного фінансування політичних партій

 9 листопада 2017 року при Підкомітеті з питань запобігання і протидії політичній корупції Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції відбулося перше засідання Робочої групи із розробки змін до законодавства в частині визначення напрямків використання коштів, виділених з державного бюджету на фінансування статутної діяльності політичних партій.Робоча група об’єднала 31 фахівця. Знаковим є те, що усі національні і міжнародні профільні організації самостійно ініціювали свою участь в робочій групі Підкомітету. У порядку підготовки до засідання члени робочої групи були ознайомлені з міжнародним досвідом щодо фінансування політичних партій, що узагальнений Міністерством закордонних справ України, Офісом Ради Європи та Європейським інформаційно-дослідницьким центром. Головував на зібранні голова Підкомітету Ю. Буглак. У дискусії взяли участь народні депутати України І. Попов (Радикальна партія Олега Ляшка), Ф. Бендюженко (політична партія "Народний фронт"), В. Купрій (політична партія "Українське об’єднання патріотів – УКРОП"), уповноважені особи Національного агентства з питань запобігання корупції і Рахункової палати, парламентських та непарламентських політичних партій, профільних громадських організацій та наукових кіл.

Під час обговорення члени робочої групи підтвердили актуальність напрямку діяльності Робочої групи та дійшли висновку про необхідність розширення повноважень тимчасового робочого органу при Підкомітеті й іншими ніж державне фінансування питаннями діяльності політичних партій.

Присутні дійшли згоди про необхідність узагальнити і провести рейтингування актуальних проблематик діяльності національних політичних сил та НАЗК. Учасники зібрання обговорили також формат своєї діяльності на майбутнє.

Очікується, що до 16 листопада п. р. члени робочої групи внесуть до Підкомітету свої пропозиції з питань, що обговорювалися на засіданні.